Strona startowa

Wiadomości - Sport

HLB Buskowianka wygrała z Siódemką Mysłowice

Dodał: Milena Data: 2018-04-10 14:10:34 (czytane: 2201)

W meczu grupy niemistrzowskiej II ligi piłkarzy ręcznych Buskowianka Busko-Zdrój wygrała z Siódemką Mysłowice 17:28 (10:13).

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Buskowianka wygrała kolejny mecz i w grupie niemistrzowskiej zgromadziła już 10 punktów. Na początku spotkania Siódemka Mysłowice prowadziła 4:0. W 11 minucie czerwoną kartkę otrzymał buski zawodnik - Dawid Kopeć. Od tego czasu HLB Buskowianka dopisała do swojego konta kolejne 6 bramek. W 25 minucie było już 7:12 dla gości. W drugiej połowie zdecydowanie dominowała buska drużyna. Mecz zakończył się wynikiem 17:28.

Trener HLB Buskowianki Kamil Zawada podsumował mecz z MUKS Siódemka Mysłowice:
"Po pierwsze dziękuję zawodnikom za grę i pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie, w pełni zasłużone. Początek meczu nie należał do udanych, ale szybko pozbieraliśmy się i przejęliśmy kontrolę nad meczem, której nie oddaliśmy do końca meczu. Dobrze funkcjonowała obrona, którą mocno wspierał w bramce Mateusz Kowalski. Skutecznie grali Marcin Szustak, Jakub Bąk i Maciej Grzyb. W obronie swoją dobrą pracę wykonali Dariusz Kubisztal i Wiktor Witowski. Ważnym elementem tego meczu było wytrzymanie różnych prób prowokacji, unikanie niepotrzebnych sprzeczek i opanowanie emocji. W końcowej fazie meczu zagrali zmiennicy, którzy nieco zwiększyli przewagę bramkową, co także jest pozytywem tego meczu i dobrze prognozuje na kolejne spotkania. Czas na rewanż z Glorią Katowice, z którą przegraliśmy w Busku. Cały najbliższy tydzień, będziemy szykować się na ten zespół, by w niedzielę 15 kwietnia zdobyć kolejne 3 punkty i dopisać je do swojego dorobku i konsekwentnie wspinać się w górę tabeli naszej grupy. Podziękowania także dla grupy kibiców, którzy byli z naszą drużyną w Mysłowicach"

HLB Buskowianka: Jagielski, Kowalski – Grzyb 6 (1), Witowski 1, Suchy 2, Mizdra, Szustak 7 (4), Żarnowski 2, Wenda, Kopeć, Bąk 4 (1), Paździor, D. Kubisztal 4, Zawada 2, Bączek.

Dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemarowi Sikorze, Staroście Buskiemu Jerzemu Kolarzowi oraz wszystkim Sponsorom: Uzdrowisku Busko-Zdrój S.A producentowi wody mineralnej Buskowianka - sponsor strategiczny oraz Zakładowi Metalowo-Kotlarskiemu "SAS" Mieczysław Sas, Pałacowi w Konarach, Auto-Komis Special Ernest Czaja, Bristol Busko ART & Medical SPA w Busku-Zdroju oraz Quick Lights – trening sportowy.

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user 'realadmin_3'@'10.254.34.205' (using password: YES) in /home/alfamedia2/ftp/ponidzie.eu/themes/ponidzie/partials/galeria/galeria_cfg.inc.php on line 9