Strona startowa

Wiadomości - Kronika policyjna

Kolejne osoby uratowane przez policjantów przed wychłodzeniem

Dodał: Milena Data: 2018-02-28 10:03:15 (czytane: 1203)

Policjanci z buskiej jednostki po raz kolejny udzielali pomocy osobom zagrożonym wychłodzeniem organizmu. Udzielili pomocy dwóm mężczyznom, jednemu w gminie Stopnica, drugiemu w gminie Wiślica.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Od pewnego czasu temperatura powietrza utrzymuję się dużo poniżej 0º C. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju oraz podległych komisariatów, podczas służby szczególną uwagę zwracają na osoby mieszkające samotnie i bezdomne.

Wczoraj pomocy potrzebował 67 – letni mieszkaniec gminy Wiślica. Soleccy policjanci podczas patrolu odwiedzili tego mężczyznę. Samotnie mieszkający i schorowany senior przebywał w nieogrzewanym pomieszczeniu. Widać było, że był wyziębiony, nie mógł ustać o własnych siłach na nogach. Policjanci na miejsce wezwali pomoc medyczną. Mężczyzna został zabrany do szpitala.

Policjanci ze Stopnicy, również wczoraj, zauważyli mężczyznę idącego poboczem drogi. Pieszy nie miał elementów odblaskowych i był nietrzeźwy. Mundurowi w związku z niską temperaturą otoczenia postanowili odwieść mężczyznę do miejsca jego zamieszkania. Tam został przekazany pod opiekę domownika.

Dzięki właściwej reakcji policjantów, który zainteresowali się losem samotnego mężczyzny i nietrzeźwego pieszego, nie doszło do tragedii. Podczas chłodnych dni powinniśmy wykazać się szczególną czujnością. Pamiętajmy o osobach starszych, które mieszkają samotnie. Zwracajmy uwagę na bezdomnych i nietrzeźwych, dla których szczególnie niebezpieczne są niskie temperatury. Jeśli mamy informację o pustostanach, nieogrzewanych miejscach gdzie gromadzą się osoby, lub widzimy kogoś nieadekwatnie ubranego lub leżącego – niezwłocznie przekażmy tą informację służbom ratowniczym.

Opr. TP / KPP w Busku-Zdroju

Tagi: policja      

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.196.86.89

Dodaj komentarz

Telewizja


Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user 'realnet2_4'@'ajz113.rev.netart.pl' (using password: YES) in /home/alfamedia2/ftp/ponidzie.eu/config/tv_config.php on line 9
Unable to connect to database