Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Narciarze się doczekają, ruszają pierwsze stoki

Dodał: Milena Data: 2018-01-11 13:27:57 (czytane: 978)

Już w tym tygodniu w województwie świętokrzyskim ruszą pierwsze wyciągi na stokach narciarskich. Są one obecnie naśnieżane, a o tym, jak długo będzie można cieszyć się jazdą, zdecydują warunki pogodowe.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Kilka dni temperatur utrzymujących się w okolicach zera sprawiło, że właściciele stoków narciarskich mogli rozpocząć naśnieżanie, które jest procesem czasochłonnym. Jako pierwszy w naszym regionie uruchomiony zostanie wyciąg na kieleckim Stadionie, gdzie jeździć będzie można już od środy od godziny 16. Dwie pierwsze godziny będą gratis. Drugi kielecki stok - Telegraf - jest po remoncie związanym ze zmianą wyciągu z krzesełkowego na orczykowy i dopiero po odbiorze będzie mógł ruszyć. Póki co na "Telegrafie" można pojeździć na łyżwach na krytym lodowisku pod stokiem.

Intensywne naśnieżanie trwa również w ośrodku Sabat Krajno, gdzie wyciąg powinien ruszyć już w ten weekend, podobnie jak w Szwajcarii Bałtowskiej, gdzie uruchomiony ma być przynajmniej stok orczykowy, a jeżeli pogoda pozwoli, to ruszyć mają oba wyciągi.

Naśnieżany jest również stok w Konarach, którego uruchomienie powinno nastąpić w ciągu najbliższych dni. Przygotowywane do uruchomienia są wyciągi w Tumlinie i Bodzentynie, ale nie nastąpi ono wcześniej niż w przyszłym tygodniu.

Źródło: http://www.sejmik.kielce.pl

Zobacz także

Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu

Dodane: 2018-01-17 09:35 - Komentarze  (0)  czytane (175)

TAGI:

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.234.0.2

Dodaj komentarz

Telewizja


Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user 'realnet2_4'@'ajz113.rev.netart.pl' (using password: YES) in /home/alfamedia2/ftp/ponidzie.eu/config/tv_config.php on line 9
Unable to connect to database