Strona startowa

Wiadomości - Kultura, rozrywka

'O finansach w ... bibliotece' (foto)

Dodał: Milena Data: 2018-06-21 13:30:46 (czytane: 681)

Od 6 do 19 czerwca 2018 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Busku - Zdroju odbywały się spotkania edukacyjne w ramach cyklu "O Finansach - w Bibliotece 5 Edycja".

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek. W ramach projektu przeszkolono 20 osób po 50 roku życia.

biblioteka211.jpg

Uczestnicy biorący udział w tym kursie, mogli udoskonalić umiejętności poszukiwania informacji na tematy finansowe. Kurs składał się z cyklu spotkań edukacyjnych zrealizowanych przy pomocy kursu e-learningowego obejmujących 5 tematów:
- Jak racjonalnie gospodarować budżetem domowym,
- Banki przez Internet,
- Lokaty, kredyty, karty,
- Ubezpieczenia – jak wybrać polisę,
- Bank centralny i inne banki.

Dnia 18 czerwca na spotkaniu w bibliotece gościliśmy Magdalenę Nowocień – pracownika banku, która w paru słowach opowiedziała o kredytach i lokatach bankowych. Drugim zaproszonym gościem był Aleksander Romanowski – broker ubezpieczeniowy. Pan Romanowski w paru słowach opowiedział o ubezpieczeniach. Uczestnicy uporządkowali swoją wiedzę na temat zagadnień związanych z ubezpieczeniami, poznali rodzaje ubezpieczeń i wspólnie określali sytuacje, w których warto się ubezpieczyć.

19 czerwca w Oddziale Narodowego Banku Polskiego w Kielcach odbyło się uroczyste zakończenie i wręczenie certyfikatów uczestnikom projektu przez Dyrektora Narodowego Banku Polskiego Oddział w Kielcach pana Grzegorza Kłaczkiewicza.

Już sam budynek banku na uczestnikach wizyty sprawił ogromne wrażenie. Zabezpieczenia, straż bankowa i przepustki, bez których nie można wejść do NBP. W sali w której odbyło się wręczenie certyfikatów na ścianach znajdowały się odwzorowane w powiększeniu monety kolekcjonerskie. Po wysłuchaniu i obejrzeniu prezentacji na temat działalności banku centralnego przedstawionej przez dyrektora Grzegorza Kłaczkiewicza oraz Łukasza Pastuszyńskiego seniorzy obejrzeli widowisko będące częścią prezentacji serii monet, przygotowanej przez Narodowy Bank Polski z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości o jednym z żołnierzy wyklętych pod tytułem „Wyklęci przez komunistów żołnierze niezłomni”.

Był to ciekawy akcent dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Widowisko zrobiło na wszystkich ogromne wrażenia, niektórzy seniorzy mieli na zakończenie widowiska łzy w oczach.

biblioteka212.jpg

Na zakończenie wszyscy mogli potrzymać 4 i 2 miliony złotych w worku, który był wypełniony starymi pociętymi banknotami wycofanymi z obiegu ze względu na ich zużycie. Uczestnicy spotkania mieli również okazję wymienić monety obiegowe na okolicznościowe 5 zł z napisem 100- Lecie Odzyskania Przez Polskę. Niepodległości. Opiekę nad grupą sprawował Łukasz Pastuszyński.

Następnie grupa, z nowymi ekonomicznymi wiadomościami oraz pod ogromnym wrażeniem po obejrzeniu widowiska powróciła do Buska.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom projekty „O finansach w bibliotece”. Mamy nadzieję, że nabyte podczas kursu umiejętności przydadzą się Państwu w życiu codziennym i usprawnią korzystanie przez Państwa z oferty bankowej.


Reklama.

Tagi: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna   biblioteka    


Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user 'realadmin_3'@'10.254.34.205' (using password: YES) in /home/alfamedia2/ftp/ponidzie.eu/themes/ponidzie/partials/galeria/galeria_cfg.inc.php on line 9
Unable to connect to database