Strona startowa

Wiadomości - Kronika policyjna

Pamiątka wojny na budowie przedszkola w Pacanowie

Dodał: Milena Data: 2018-05-11 09:27:28 (czytane: 1538)

Na mocno skorodowany pocisk armatni natrafił 11 maja operator koparki podczas wykopu pod instalację kanalizacyjną przy budowie przedszkola w Pacanowie. Natychmiast wstrzymano roboty i powiadomiono policję oraz wójta gminy.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Znalezisko z czasów II Wojny Światowej zostało odgrodzone od reszty budowy, zabezpieczone i na miejscu zjawił się radiowóz policyjny z policjantami. Będą pilnowali wykopanego pocisku do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, który owo niebezpieczne znalezisko zabierze do unieszkodliwienia. Na terenie tej gminy, szczególnie w pasie Pacanów-Słupia - Wola Biechowska – Biechów, Wójcza czyli na obszarze, gdzie podczas ofensywy w roku 1944 przez dłuższy czas stał front w ziemi tkwi jeszcze wiele podobnych, groźnych pozostałości działań wojennych.

znalezisko.jpg

znalezisko1.jpg

Co pewien czas znajdywana jest pozostawiona po ruszeniu ofensywy na zachód skorodowana amunicja różnego kalibru, metalowe wyposażenie żołnierzy (hełmy, skrzynki amunicyjne, taśmy na naboje do karabinów maszynowych i inne). Wszystko to mocno skorodowane a w przypadku amunicji bardzo niebezpieczne. Każde niefachowe ruszenie takiej wojennej pozostałości może doprowadzić do wybuchu i nieszczęścia.

Dlatego też w przypadki znalezienia amunicji wszelkiego kalibru czy to niewypału czy niewybuchu, należy zabezpieczyć miejsce, nie dotykać zardzewiałego przedmiotu i natychmiast powiadomić policję i gminę. Zneutralizowaniem zajmą się przygotowani do tego typu działań żołnierze z patrolu saperskiego z jednostki wojskowej w Kielcach.


Reklama.

Tagi: policja      

Komentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.196.86.89

(2018-05-15 14:50:39)

to pocisk od Zwieroboja (Zabójcy Tygrysów) kaliber 152 mm pochodzący z samobieżnego działa SU 152, które w liczbie 2 pomogły partyzantom pokonać Niemców w 1944 roku w Bitwie pod Słupią.

Dodaj komentarz

Telewizja


Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user 'realnet2_4'@'ajz113.rev.netart.pl' (using password: YES) in /home/alfamedia2/ftp/ponidzie.eu/config/tv_config.php on line 9
Unable to connect to database