Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Roczna odprawa operacyjno-szkoleniowa KP PSP w Busku-Zdroju

Dodał: Milena Data: 2018-03-16 15:27:59 (czytane: 2261)

15 marca 2018 roku w siedzibie KP PSP w Busku-Zdroju odbyła się roczna odprawa operacyjno-szkoleniowa z udziałem Prezesów oraz Naczelników jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu buskiego, a także kierowników wybranych komórek organizacyjnych buskiej komendy.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

W spotkaniu uczestniczył również Pan Michał Cieślak Poseł na Sejm RP, członek Parlamentarnego Zespołu Strażaków. W trakcie odprawy podsumowano działalność operacyjną jednostek ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu buskiego za 2017 rok.

busko_kppsp6.jpg

busko_kppsp1.jpg

busko_kppsp.jpg

busko_kppsp2.jpg

W programie spotkania znalazły się m.in. prezentacja filmu podsumowującego działalność PSP na terenie woj. świętokrzyskiego w 2017 roku, przygotowanego przez KW PSP w Kielcach oraz zagadnienia dotyczące m.in.: udziału członków OSP w szkoleniach organizowanych przez PSP, zasad bhp podczas prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych, przeglądów oraz konserwacji sprzętu ratowniczego.

Podczas odprawy dokonano również podsumowania rozdziału dotacji finansowych dla jednostek OSP w 2017 roku. Komendant Powiatowy PSP w Busku-Zdroju, bryg. Artur Brachowicz szczegółowo omówił dotacje z budżetu państwa dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Przedstawiono plany oraz kierunki działań na rok 2018 w zakresie spraw operacyjnych i szkoleniowych. Korzystając z okazji obecności na spotkaniu Posła na Sejm RP Pana Michała Cieślaka, z grona zebranych padło wiele pytań dotyczących problemów, z jakimi spotykają się strażacy jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

busko_kppsp3.jpg

busko_kppsp4.jpg

busko_kppsp5.jpg

busko_kppsp7.jpg

W swym wystąpieniu Poseł na Sejm RP udzielił szczegółowych wyjaśnień na zadane pytania oraz podziękował wszystkim strażakom za ich poświęcenie, zaangażowanie i pełnioną społeczną służbę. Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user 'realadmin_3'@'10.254.34.205' (using password: YES) in /home/alfamedia2/ftp/ponidzie.eu/themes/ponidzie/partials/galeria/galeria_cfg.inc.php on line 9
Unable to connect to database