Strona startowa

Wiadomości - Polityka

Spotkanie z Wiceministrem Przedsiębiorczości i Technologii Marcinem Ociepą (foto)

Dodał: Milena Data: 2018-06-11 12:59:45 (czytane: 2496)

W czwartek, 7 czerwca 2018r. w Hotelu Słoneczny Zdrój w Busku-Zdroju, odbyło się spotkanie z Wiceministrem Przedsiębiorczości i Technologii Marcinem Ociepą.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Konstytucja Biznesu to gruntowna reforma prawa gospodarczego, której celem jest poprawa środowiska prawno-instytucjonalnego, w którym działają polscy przedsiębiorcy.

O Konstytucji Biznesu oraz innych zmianach prawnych ułatwiających zakładanie i prowadzenie firm rozmawiano na kolejnym z cyklu spotkań – tym razem w Busku – Zdroju. W wydarzeniu uczestniczył Marcin Ociepa, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

konferencja201_1.jpg

Konferencja pod hasłem "Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany" to spotkanie, którego organizatorem była Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii i poświęcona jest zmianom w przepisach dla przedsiębiorców, jakie wprowadza Konstytucja Biznesu.

Konstytucja Biznesu to gruntowna reforma prawa gospodarczego, której celem jest poprawa środowiska prawno-instytucjonalnego, w którym działają polscy przedsiębiorcy. To pakiet 5 ustaw, które w sposób systemowy, jasno i zwięźle określają fundamenty ustroju gospodarczego Polski w duchu wolności gospodarczej. Jest dla firm „kartą praw podstawowych”, która obejmuje podstawowe zasady prowadzenia biznesu i przysługujące przedsiębiorcom gwarancje. Większość zmian zawartych w Konstytucji Biznesu weszła w życie 30 kwietnia 2018 roku.

Podczas konferencji Marcin Ociepa, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii mówił, że Konstytucja Biznesu jest zbiorem aktów prawnych, które porządkują prawo polskich przedsiębiorców do wykonywania działalności gospodarczej na terenie kraju. Jak dodwał: "Jest fundamentalną zmianą w postrzeganiu relacji państwo – obywatel, państwo przedsiębiorca. Mówi o tym, że przedsiębiorca jest partnerem, któremu państwo i administracja ma służyć, a nie z góry podejrzanym o niecne intencje szkodnikiem. Chcemy postawić przedsiębiorców na piedestał i z całą mocą podkreślić ich rolę dla rozwoju gospodarczego i społecznego Polski".

Podsekretarz Marcin Ociepa zapewniał także, że ministerstwo pracuje nad kolejnymi rozwiązaniami, które mają służyć pobudzeniu przedsiębiorczości.

konferencja295.jpg

Konferencji towarzyszyła strefa informacyjna, w ramach której eksperci z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Finansów, Krajowej Administracji Skarbowej, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, Banku Gospodarstwa Krajowego, Urzędu Dozoru Technicznego doradzali uczestnikom spotkania.


Reklama.

Tagi: spotkanie   wiceminister    


Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user 'realadmin_3'@'10.254.34.205' (using password: YES) in /home/alfamedia2/ftp/ponidzie.eu/themes/ponidzie/partials/galeria/galeria_cfg.inc.php on line 9
Unable to connect to database