Strona startowa

Wiadomości - Zdrowie i uroda

W Pińczowie powstała filia Świętokrzyskiego Centrum Onkologii (video)

Dodał: Milena Data: 2017-12-22 13:55:41 (czytane: 3272)

W Szpitalu Powiatowym w Pińczowie powstał oddział zamiejscowy Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Poradnia onkologiczna i ośrodek chemioterapii dziennej będą dostępne dla pacjentów od 1 stycznia 2018 roku.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

W uroczystym otwarciu oddziału uczestniczył marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

Onkologia_pinczow.jpg

Onkologia_pinczow5.jpg

Onkologia_pinczow4.jpg

Oddział w Pińczowie to kolejny etap tworzenia filii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w powiatach województwa świętokrzyskiego. Celem jest chęć ułatwienia pacjentom dostępności do świadczeń z tego zakresu, umożliwienie wykonania wstępnej diagnostyki oraz kontynuowania leczenia bliżej miejsca zamieszkania bez konieczności częstego dojazdu do placówki w Kielcach.

- Dzięki zaangażowaniu Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach i dyrekcji Szpitala w Pińczowie stało się możliwe uruchomienie ośrodka chemioterapii dziennej, co w ogromnym stopniu zwiększy dostęp do tego rodzaju świadczeń pacjentom z terenu powiatu pińczowskiego i  powiatów ościennych - mówił marszałek Adam Jarubas.

Będą tu przyjmowani pacjenci z podejrzeniem nowotworu złośliwego znajdujący się w trakcie diagnostyki, skierowani przez miejscowych lekarzy, chorzy z rozpoczętym już leczeniem onkologicznym oraz pacjenci wymagający kontroli po zakończeniu leczenia.

Onkologia_pinczow2.jpg

Onkologia_pinczow3.jpg

Onkologia_pinczow1.jpg

- Sami onkolodzy z rakiem nie wygrają dlatego potrzebna jest współpraca zespołów lekarskich w całym województwie. Poradnia onkologiczna, którą dzisiaj uruchamiamy pozwoli na współpracę zespołów lekarskich, zapewni możliwość diagnostyki, zwiększy bezpieczeństwo pacjenta - podkreślał Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Filia Świętokrzyskiego Centrum Onkologii powstała w miejscu zamkniętego oddziału ginekologiczno-położniczego. Dyrekcja pińczowskiego szpitala udostępnia pomieszczenia, natomiast Świętokrzyskie Centrum Onkologii zapewniło lekarzy i sprzęt.

Poradnia onkologiczna i oddział chemioterapii jednego dnia będą dostępne dla pacjentów od 1 stycznia 2018 roku, w każdą środę. 

Zobacz video:
tekst i foto: sejmik.kielce.pl
video: itv.sejmik.kielce.pl


Reklama.

Tagi: onkologia   filia świętokrzyskiego centrum onkologii   szpital   szpital w pińczowie


Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/alfamedia2/ftp/ponidzie.eu/themes/ponidzie/partials/galeria/galeria_news.php on line 7

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.198.158.24

Dodaj komentarz

Telewizja


Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user 'realnet2_4'@'ajy82.rev.netart.pl' (using password: YES) in /home/alfamedia2/ftp/ponidzie.eu/config/tv_config.php on line 9
Unable to connect to database