Strona startowa

Wiadomości - Turystyka

Wieża Ciśnień i rozbudowa 'Krystyny' - ważne inwestycje dla Buska-Zdroju

Dodał: Milena Data: 2018-06-22 16:40:25 (czytane: 1367)

„Rozbudowa Szpitala Uzdrowiskowego Krystyna służąca optymalizacji procesu terapeutyczno-leczniczego w chorobach układu krążenia” oraz "Uzdrowiskowa Wieża Ciśnień Busko-Zdrój” z punktem widokowym, restauracją oraz instalacją do wytwarzania piwa – marszałek Adam Jarubas podpisał umowy na realizacje tych projektów.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Pierwszy dotyczy optymalizacji procesu terapeutyczno-leczniczego w chorobach układu krążenia poprzez nadbudowę części budynku Uzdrowiskowego Szpitala Kompleksowej Rehabilitacji "KRYSTYNA" w Busku-Zdroju wraz z zakupem niezbędnego sprzętu i wyposażenia medycznego. Celem projektu jest poprawa jakości świadczonych usług oraz szerszego udostępniania podmiotu leczniczego osobom cierpiącym na choroby układu krążenia. Realizacja tego zadania potrwa do końca maja 2021 roku i kosztować będzie ponad 24,84 mln zł (blisko 23,6 mln zł dofinansowania).

busko.jpg

Projekt "Uzdrowiskowa Wieża Ciśnień Busko-Zdrój" to zagospodarowanie budynku Wieży Ciśnień na cele turystyczne i uzdrowiskowe. Inwestycja ma szansę stać się atrakcją turystyczną okolicy. Budynek zostanie przebudowany. Znajdzie się w nim restauracja wraz z instalacją do wytwarzania piwa, z przeznaczeniem do stosowania w zabiegach leczniczych z możliwością sprzedaży nadwyżki produkcyjnej. Budynek będzie służył turystom i mieszkańcom jako miejsce spotkań i spędzania czasu wolnego. Znajdzie się w nim także punkt widokowy. Inwestycja ma być zrealizowana do końca 2019 roku za blisko 8 mln zł (prawie 1,5 mln zł dofinansowania).

Reklama.

Tagi: szpital   Krystyna    


Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user 'realadmin_3'@'10.254.34.205' (using password: YES) in /home/alfamedia2/ftp/ponidzie.eu/themes/ponidzie/partials/galeria/galeria_cfg.inc.php on line 9
Unable to connect to database