Strona startowa

Wiadomości - Sport

XXIV International Polish Wushu Kung-fu Championships (foto)

Dodał: Milena Data: 2018-06-18 16:10:29 (czytane: 2113)

15-17 czerwca 2018 w Centrum Sportu w Wilanowie w Warszawie odbyły się XXIV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Wushu. Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Polski Związek Wushu.

Z regionu
Aktualności
Sport
Kultura, rozrywka
Polityka

Patronat nad imprezą przejął Ambasador Chin w Polsce pan XU JIAN. Zawody zgromadziły około 170 zawodników z Chin, Czech oraz Polski – Ekipy z (Rzeszowa, Tarnowa, Krakowa, Wieliczki, Warszawy, Gdyni, Gdańska, Poznania, Łodzi, Kielc, a także Buska Zdroju). Nasz Buski Klub Kung-Fu Yantai prezentowała skromna 6-osobowa ekipa w składzie: Wit Kłuskiewicz, Marcin Juszczyk, Franciszek Stefański, Konrad Gołuzd, Wojciech Ziółek, Damian Jaworski.

Łącznie nasza ekipa zdobyła 11 medali w tym (3 złote, 3 srebrne i 5 brązowych). Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi najmłodsi zawodnicy w kategorii wiekowej 9-11 lat w formach ręcznych północnych -Pierwsze miejsce zajął zajął Marcin Juszczyk który również wywalczył srebne medale w formach z szablą i formach z kijem. W tej samej kategorii wiekowej tzn 9-11 w formach z szablą trzecie miejsce wywalczył również nasz najmłodszy zawodnik Wit Kłuskiewicz. W konkurencji Qingda juniorów do 48kg 13-14lat pierwszy był Konrad Gołuzd, który nie pozostawił złudzeń swoim przeciwnikom podczas rozegranych walk. Konrad również zdobył 3 miejsce w formach ręcznych północnych tej samej kategorii wiekowej. W kategorii wiekowej 15-17 lat w konkurencji formy ręczne północne 3 miejsce wywalczył Damian Jaworski –który mieszka w Kielcach a trenuje w naszym klubie zaś 2 miejsce wywalczył Franciszek Stefański w kategorii Juniorzy 15-17lat w formach z szablą Franek zajął 3 miejsce. W kategorii wiekowej 18-39lat w formach ręcznych północnych i z kijem największym objawieniem okazał się Wojciech Ziółek zdobywając odpowiednio brąz i złoto To był dobry start moich zawodników-ale jeszcze wiele pracy przed nimi… to początek drogi - tak skomentował zawody trener a zarazem Prezes Buskiego Klubu Kung Fu Yantai Andrzej Cupryjak-Socha.

Bardzo dziękuje panu Jarosławowi Grabdzie, drukarni Stemag oraz dyrektorowi Samorządowego Gimnazjum w Busku-Zdroju mgr Andrzejowi Skuberze, bez których ten wyjazd byłby niemożliwy. Szczególne podziękowania dla rodziców –dziękuję Kubie za pełnienie roli kierownika ekipy - sam bym nie dał rady... Teraz czeka nas mini obóz Kung-fu koło Jeleniej Góry przygotowujący zawodników do naszej imprezy roku 2018 – czyli kolejnej edycji Turnieju Małego Smoka.

Zadanie pt. "Chińskie Kung-fu zdrowsze życie” zostało częściowo sfinansowane z dotacji Urzędu Miasta i Gminy Busko-Zdrój.